Za każdym razem, kiedy otwieram skrzynkę, liczę na to, że znajdę w niej coś innego niż ulotki osiedlowej pizzerii i rachunki. Kilka lat temu wymyśliłam akcję, dzięki której przynajmniej raz w roku wyjmuję ze skrzynki kartkę pocztową z życzeniami. Życzeniami dla mnie, napisanymi od serca. Namacalność kartki, charakter pisma nadawczyni, słowa – to wszystko składa się w ocieplającą serce całość. Więc same rozumiecie, jak mogłabym w tym roku nie przeprowadzić majowej akcji, już po raz 6?

Kartka dla mamy

Zasady tej akcji są bardzo proste. Wy się zgłaszacie, ja losuję kto pisze do kogo, Wy podajecie sobie adresy i wysyłacie kartki z życzeniami. Każda mama jedną kartkę wysyła do jednej mamy, a dostaje od innej. Co piszecie? To kartka na Dzień Matki, więc wysyłacie życzenia, od mamy dla mamy. Serdeczne, szczere. Możecie polecić ostatnio czytaną książkę o rodzicielstwie, podzielić się refleksją. Miłym gestem jest dołączenie czegoś do kartki – to nie obowiązek, ale wiem, że to robicie i to jest super. Chodzi o drobiazgi: od samodzielnie zrobionej zakładki do książek, przepisu na ciastka, przez saszetkę gorącej czekolady, maseczkę albo kolczyki które same robicie.

Zasady

W akcji Kartka dla Mamy ważnej jest zaufanie. Zgłaszając się zobowiązujemy się do wysłania kartki. I radzę też wysyłać kartki listem poleconym, żeby w razie czego móc śledzić jej drogę.

  • Do 11 maja, do końca dnia, zgłaszacie gotowość wzięcia w akcji. Proszę o przemyślane zgłoszenia! Zgłoszenie następuje przez wysłanie do mnie maila przez formularz kontaktowy na blogu. W temacie proszę napisać „Kartka Dla Mamy 2019”. W treści podajcie swoje imię i nazwisko. Potwierdzę odbiór zgłoszenia – jeśli nie dostaniecie informacji, odzywajcie się.
  • 13 maja późnym wieczorem każda z Was dostanie ode mnie adres mailowy osoby, do której wyśle wiadomość.
  • Do 16 maja należy przesłać do tej osoby wiadomość zawierającą swój adres korespondencyjny (pamiętajcie o kodzie pocztowym) i imię z nazwiskiem. Nic więcej. W tytule proszę wpisać „Kartka Dla Mamy 2019”
  • Do 20 maja należy na otrzymany adres korespondencyjny wysłać kartkę z życzeniami. Najlepiej listem poleconym.
  • Będzie super, jeśli kartkom – wysyłanym i otrzymanym – zrobicie zdjęcie i umieścicie je w social media z #kartkadlamamy2019 i #KoralowaMama. Pamiętajcie, by nie ujawniać treści i adresów.
  • Osoby biorące udział w akcji muszą być pełnoletnie i przystępują do niej z własnej woli.
  • Do akcji mogą przystąpić osoby mieszkające w Polsce oraz poza granicami kraju.
  • Zgłaszając się do akcji wyrażacie zgodę na przekazanie swojego adresu mailowego innej Uczestniczce (ale tylko i wyłącznie jej). Organizatorka akcji nie bierze odpowiedzialności za udostępnione dane.

Poniżej macie rozpisane na kalendarzu co i jak. Zgłaszacie się do mnie do 11 maja, do soboty. W poniedziałek wieczorem wysyłam do Was adres mailowy osoby, której do 16 maja wysyłacie swój adres korespondencyjny. Najpóźniej w poniedziałek 20 jesteście na poczcie. A potem czekacie na kartkę.

Mam nadzieję, że akcja Kartka dla Mamy dostarczy Wam wiele radości!